Tworzenie reklam

Gdy przedsiębiorca chce sprzedać swój produkt, potrzebuje reklamy. No zupełnie normalne. Na co dzień jesteśmy świadkami krótkich nagrań video, audio czy też obrazków mających na celu sprzedania nam jakiegoś produktu lub też usługi. Wtedy do akcji wkracza dział marketingowy, który przeważnie stara się choć częściowo, przyzwoicie wykonać swoją pracę.

Nie da się, rzecz jasna, uniknąć powtórzeń niektórych schematów, zwłaszcza jeżeli reklama jest z danej dziedziny, w której konkurencja (a za tym konkurencyjne reklamy) jest duża. Ciężko wymyślić -enty sposób na sprzedania ludziom tabletek na przeczyszczenie lub pieluch dla dziecka, co nie oznacza, że powinno to być znakiem do zaprzestania jakichkolwiek działań by podnosić poprzeczkę. Powielanie schematów jest wygodne ale to nie ono sprawia, że niektóre reklamy są zapamiętywane przez lata przez wielu ludzi, a niektóre się zapominane wraz z odwróceniem od nich wzroku.

Citylight

Bywa tak, że produkt sprzeda się sam z siebie ze względu na swoja wysoką jakość, a sama reklama, choć nie najwyższych lotów, da efekt po przez masowe bombardowanie i wrzynanie się do podświadomości społeczeństwa. Ale nie jestem pewien czy to o taki efekt powinno chodzić zespołowi, któremu nie z rzadka płacone są duże pieniądze, nieproporcjonalne do ilości włożonej pracy. Często też pewnie ogranicza budżet ale nie znaczy to że reklama musi być ’’mdła”. Dobra reklama to nie taka w którą włożone jest pół miliona tylko taka, która w jakimś aspekcie ma być po prostu szczera.