Co to jest hosting?

Usługa hostingu internetowego to usługa umożliwiająca osobom fizycznym i firmom publikowanie stron internetowych w Internecie. Dostawca usług hostingowych sprzedaje lub za darmo (z reklamami na stronie internetowej) to firma, która dostarcza serwery i technologie do przeglądania stron internetowych w Internecie.

Usługi hostingowe to usługi, z których klienci mogą korzystać po zakupie miesięcznych usług modemowych lub szerokopasmowych, które umożliwiają im dostęp do Internetu. Usługi hostingowe wykorzystują architekturę hostingu i klienta do ładowania treści na serwer, dzięki czemu strony internetowe i informacje mogą być przeglądane w Internecie w oryginalnym formacie HTML.

 

Firma hostingowa zaoferuje klientom dostęp do serwera, który udostępni zawartość klientów osobom w sieci WWW po złożeniu przez nich żądania adresu URL lub nazwy domeny. Aby przeglądać strony internetowe, musisz mieć przeglądarkę internetową, taką jak Microsoft Internet Explorer lub Netscape Navigator, aby zażądać strony internetowej z serwera po wykupieniu dostępu do Internetu.

 

Witryny internetowe to strony przechowywane na komputerze zwanym serwerem. Serwer jest częścią sieci komputerów w Internecie lub sieci WWW, która umożliwia użytkownikom Internetu dotarcie do Twojej witryny w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym czasie. Internet jest czynny 24 godziny, siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

 

Komputery hosta są skonfigurowane w taki sposób, że po wpisaniu adresu URL lub nazwy domeny adres będzie używał procedury wskaźnika (szukaj adresu od terminala do terminala), dopóki nie dotrze do komputera hostującego Twoją witrynę internetową. Następnie, jeśli wszystko jest w porządku, Twoja witryna powinna wyświetlić się na ekranie użytkownika.

 

Firmy hostingowe wymagają zakupu adresu URL lub nazwy domeny przed zakupem usług hostingowych. Większość firm hostingowych posiada pakiet, który pozwoli Ci kupić jednocześnie nazwę domeny i hosting.